Şehriban Tekçe editör


Çaresiz Değiliz

Köşe Yazarımız Şehriban Tekce Yeni Köşe Yazısıyla Şuhut Postası'nda


Merhaba kıymetli okurlarım;

       Dün olduğu gibi bugünde bizden bahsedeceğim.Öncelikle hepinizin geçmiş kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım..
               Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Günler aylar bu kadar çabuk geçerken.. Yıkılanlar, viran olan gönüller,acılar,kin nefret ve her şey..Artık bayramlarda bayram gibi değil..Bitmiyor bu dünyanın işleri değil mi..! Ne de güzel giyinip kuşanıyoruz yalan dünyanın sahte yüzlerini.....Kardeş kardeşi, evlat anayı, baba evladı tanımıyor..
Çirkin bir yarış içerisinde oyalanıp duruyorlar..Yürek yorgunluğumuz beden yorgunluğunu geçti çoktan..Ne bedende ten kaldı,ne de ruhta biz kaldık...Herkes yorgun ....
         Ben çocukluğumdan vazgeçemiyorum. Lakin mutlu olmak için acıların bitmesini beklemek bazen yarın için daha büyük bir karanlığa kapı açıyor.Çok ta gereği yok bu kadar ince hesaplara .. Hesap günü zaten gelecek.. Kaldı ki hesap günü gelse bile hiç bir karanlık yalnızlık kadar acı vermeyecek size...

          En güzel anılarınızı hep başa sarın , nakarat gibi sadece tekrarı dönsün diyeceğim ama. Güzel anıları da kirlettiler artık. Hırsları öfkeleri boylarını aştı.. Lütfen kalbinizin beyin savaşına girmesine müsade etmeyin..Bu yüzden değil midir .. Her şeyden uzak kalmamız..
Şimdilik bana müsade ; dinlenmeye ve dinlemeye ne çok ihtiyacımız var ... Gereksiz gördüğünüz sizi üzen yoran ne varsa silin . Kendinizden özür dileyin...Sevgiyle sevgili hemşehrilerime ..
ŞEHRİBAN TEKCE