Şehriban Tekçe editör


BİZDEN GEÇTİ

Köşe Yazarımız Şehriban Tekce Yeni Köşe Yazısı ile Şuhut Postası'nda


Merhaba sevgili okurlarım;
Bugün bizden bahsedeceğim. Geçip giden dünlerimizden ve bize lazım olan yarınlardan. Ne çok geç kaldık değil mi.. Şimdi ne çocuklara ayak uydurabiliyoruz nede gençlere sanki bizden geçmiş gibi her şey . Oysa bizde onlar gibi aynı yaşlardan geçtik. Belki aynı türküleri  söylemedik ama   ,aynı yollardan yürüdük.
Şimdi üç beş çocuğun elinde oyuncak oluyoruz. Değerlerini bıraktık bir kenara ama olmuyor dostlar olmuyor. Hırs. kin. öfke. etiket... Toplayın bakalım bunların hepsi bir  insan ediyor mu!
                  Anlattığınız hiç bir şey onlara uymuyor.. Öyle bir sancı ki bu hiç dinmeyecek ve bitmeyecek gibi kayıp bir dönem ve bizden geçen seneler.. Baba , ana nasihatı diye bir şey kalmamış.Çünkü artık onlar her şeyi daha iyi biliyor. Ama bir şeyde çok eksik kaldılar ''İNSAN OLABİLMEK, İNSAN KALABİLMEK'' başaramadılar biz zaten sınıfta kaldık.. Bizimle yok olan bir kültürün bir kaç mihenk taşına ratlarsanız sokak başında şaşırmayın a dostlar..   Onlar derken ; Bzim ciğer parelerimiz çocuklarımız..Biz yaptık herşeyi kendi ellermizle sunduk.. Ne söylesek sizden geçti ,devir bu değil,zaman değişti dediler....
           Çok farkındayız çok  zaman bu zaman değil..  Saygıdan,sevgiden,ahlaktan ,kültürden uzak kalan çocuklara ne diyeceğiz artık.. Şimdi dillerde dolanan tek şey var oda yok olan bir dönem ve kendimizi bile  tanıyamadığımız biz.. Yani ne kadar üzülürsek üzülelim bizden geçti a dostlar..Sevgili okurlarım yarına geç kalmayın lütfen. Bizden Geçmeden..
Görüşmek üzere sevgiyle...
Şehriban Tekce