MİLLETVEKİLİ EROĞLU’DAN, “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI

EROĞLU’DAN, “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Eroğlu yazılı olarak yayınladığı mesajında, ‘’Özgür, tarafsız ve objektif bir şekilde vazifesini yapan bütün gazetecilerimizin
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü gönülden tebrik ediyorum.

Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın haber alma hakkının korunması demokrasimizin işlerliği bakımından çok önemlidir. Gelişmiş ve ileri demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendirebilmektedir.

Hükümetimiz döneminde hayata geçirdiğimiz reformlar, Türk basınının gelişmesinin ve çeşitlenmesinin önünü açmış, böylece daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur. Ülkemiz; iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeye uyum sağlayan yazılı ve görsel basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır.

Medyanın bağımsızlığını sağlaması için, hukuki düzenlemeler kadar,
basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem taşımaktadır.

Basınımızın, meslek ilke ve prensiplerini milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme vazifesini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.

Basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle bütün basın çalışanlarına üstün muvaffakiyetler diliyorum’’ ifadelerine yer verdi.

 


  • Salı 19 ° / 0 ° Güneşli
  • Çarşamba 19 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 19 ° / 3 ° Parçalı bulutlu

Başkan Direnden Ramazan Ayı MesajI

BAŞKAN AKDAĞ'DAN RAMAZAN AYI MESAJI

Çatıdaki yangın köylülere korku dolu anlar yaşattı

Milletvekili Özkayadan Ramazan Ayı Mesajı